Provzdušňovače trávníku vs vertikutátor

 Přelom března a dubna je ideální čas pro jarní péči o Váš trávník a provzdušňovač trávníku nebo vertikutátor jsou jedněmi z důležitých pomocníků, díky kterým bude Váš trávník vypadat jako od profesionálů. Jenže jaký je mezi provzdušňovačem a vertikutátorem rozdíl?
Provzdušňovač trávníku

Provzdušňovač trávníku díky kaleným ocelovým strunám bude k Vašemu trávníku šetrnější, protože jen lehce narušuje povrch půdy. Používá se především k odstranění plsťi, mechu a staré seschlé trávy. Provzdušňovačem lze táké prosekávat nám všem tolik otravný plevel. Provzdušňovač trávníku se doporučuje používat pravidelně, ideálně v 4 – 6 týdenním intervalu. Před použitím provzdušňovače trávy je dobré využít další nářadí ze zahradní techniky. V prvé řadě je to sekačka, protože čím více snížíte výšku trávníku před použitím provzdušňovače, tím více Vašemu trávníku umožníte, aby lépe dýchal, přijímal vodu, živiny a paprsky sluníčka.
Vertikutátor

Vertikutátor (někdy označovaný jako vertikulátor) má na svém válci až 34 nožů kterými se může dostat do 5ti centimetrů pod povrch země. Oproti provzdušňovači má vertikutátor agresivnější přístup a více načechrá povrch půdy. Používá se také k odstranění nechtěného „koberce“ z plsti a mechu. Tento koberec postupem času vzniká na trávníku, a tím zabraňuje prostupu vlhkosti a vzduchu ke kořenům trávníku. Vertikutátor díky delším nožům hlouběji proniká do půdy, seká kořínky trávy a tím vytváří více prostoru pro nové a zdravé kořínky. Vertikutátor se doporučuje používat dvakrát do roka, na jaře, když roztaje všechen sníh a přejdou přízemní mrazíky a na podzim, když se trávník chystá k zimnímu odpočinku.
Naše doporučení

Pokud se během roku chcete těšit ze zdravého trávníku a práce na zahradě Vám dělá radost, sáhněte po provzdušňovači. Ten budete používat v průběhu celé sezóny, vždy pročistí a učeše Váš trávník. Nebo pokud Vás práce na zahradě a zkrášlování trávníku příliš nenaplňuje, zvolte vertikutátor, který použijete jen dvakrát do roka, protože na základní údržbu Vašeho trávníku postačí a při jeho častějším použití byste trávník naopak poničili.
Nevíte si rady s výběrem té pravé zahradní techniky? Neváhejte a kontaktujte nás, na DilnaOnline.cz a my Vám rádi a ochotně poradíme.

Navštivte také

Doména www.vybiramenaradi.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 52149 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.vybiramenaradi.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář